26 lutego 2024

agajardos.com

Fotografia koncertowa i nie tylko

Nie zawsze widać Niepełnosprawność w pracy - Zdjęcie autorstwa Yan Krukov z Pexels

Outsourcing IT czy i kiedy jest potrzebna?

outsourcing it

Outsourcing informatyczny jakie są korzyści?
obsługa informatyczna firm

outsourcing it IT Service FAQs: Jak uzyskać najlepsze wyniki z outsourcingu IT? Jakie są korzyści z outsourcingu IT? Jakie są różne sposoby outsourcingu? Outsourcingowi można poddać praktycznie wszystkie rodzaje usług IT, takie jak strategia IT, budżetowanie IT i zarządzanie projektami, ale nie tylko.

Outsourcing informatyczny czyli informatyczna obsługa dla średnich firm.

Jako pracodawca, przedsiębiorstwo zawsze chce zlecać rozwiązania IT na zewnątrz. Ale z tej strategii przychodzi odpowiedzialność. Kiedy zlecasz na zewnątrz, musisz upewnić się, że wybrałeś właściwą firmę, czy jest to rekrutacja IT Filipiny, to outsourcing najlepsze praktyki na Filipinach, lub to outsourcing najlepsze praktyki outsourcingu w Indiach. Jeśli robisz to źle … czytaj dalej.

Informatyczna obsługa firm czyli serwis informatyczny dla firm.

o Podejście strategiczne-versus-commodity. Firmy, które oferują rozwiązania outsourcingowe, zwłaszcza na Filipinach, zazwyczaj stosują strategię polegającą na tym, że najpierw identyfikują swoich klientów, a następnie ustanawiają przewagę konkurencyjną poprzez penetrację, a następnie nawiązanie z nimi relacji. W ten sposób tworzą „dopasowanie” do klienta i jego specyficznych wymagań. Podczas gdy niektóre firmy outsourcingowe stosują system cenowy zorientowany na towary, wiele firm filipińskich stosuje system cenowy zorientowany bardziej na koszty i wartość dodaną – w którym to firma outsourcingowa ustala cenę rozwiązania outsourcingowego, a dostawca kontroluje cenę.

Outsourcing IT czy jest bezpieczna zabezpieczenie informatyczne?

o Wykorzystanie kontraktów outsourcingowych. Wiele firm, które oferują kontrakty na outsourcing IT na Filipinach, stosuje otwarty przetarg. Oznacza to, że gdy dwie firmy złożą oferty, jedna z nich zostanie wybrana na podstawie ceny, a nie jakości, czasu realizacji, możliwości technicznych czy efektywności usług, które będą świadczyć. W rezultacie kontrakty outsourcingowe, które często opiewają na miliardy dolarów, są przyznawane bez uprzedniego przeanalizowania możliwości technicznych, zdolności adaptacyjnych czy przewagi konkurencyjnej obu firm outsourcingowych.

o Wykorzystanie pośredników. Niektóre firmy outsourcingowe zatrudniają również zewnętrznych dostawców, takich jak firmy zajmujące się outsourcingiem rozwoju produktu (PDO) lub dostawcy usług inżynieryjnych (ESO). Sprzedawcy ci nie są uważani za część oryginalnej organizacji, która oferuje kontrakt, ale mogą zwiększyć wartość kontraktu poprzez dodanie do czasu dostawy, jakości produktu i usług pomocniczych. Jednak, ponieważ te rodzaje kontraktów outsourcingowych są przyznawane na podstawie ceny tylko, firmy, które zatrudniają tych dostawców mogą faktycznie płacić mniej w dłuższej perspektywie, jeśli używają producentów kontraktowych, którzy mogą zapewnić wysokiej jakości produkty i usługi w niższej cenie niż producent kontraktowy. Ponadto, dostawcy ci zazwyczaj mają dostęp do zasobów informatycznych i personelu, który jest zaznajomiony z wewnętrznym działaniem różnych elementów systemów informatycznych organizacji.

o Nie kontraktowanie. Chociaż wiele firm początkowo zleca realizację kontraktów IT jednemu z wielu producentów kontraktowych, trend ten szybko się zmienia. Producenci kontraktowi, zwłaszcza ci zlokalizowani w Azji, coraz bardziej dominują na rynku, a firmy domagają się jak największej liczby szczegółów projektu outsourcingowego, jakie tylko mogą dostać w swoje ręce. W rezultacie wiele firm odkryło, że tańszym i bardziej efektywnym rozwiązaniem jest outsourcing do firm z obszaru ECC/ESI, gdzie ekspertyza techniczna, wsparcie marketingowe i inne działania są zlokalizowane w miejscu, w którym znajduje się faktyczna firma produkcyjna.

Informatyczna obsługa firm a opłacalność w biznesie

o Klienci. Tak jak producenci kontraktowi IT muszą znaleźć najniższe ceny, tak firmy z branży outsourcingu ECC/ESI muszą znaleźć odpowiedniego partnera outsourcingowego z największą wiedzą techniczną. Wiele firm, które najlepiej nadają się do świadczenia usług outsourcingu IT, koncentruje się na konkretnych podsektorach przemysłu, takich jak komunikacja, rozwój oprogramowania lub sprzedaż mediów. Podczas gdy niektórzy producenci kontraktowi outsourcingu IT będą opracowywać i produkować całkowicie ogólne systemy informatyczne, najlepsi z nich będą mieli konkretne doświadczenie z produktami medialnymi, które mogą polecić klientom. Klienci powinni również być w stanie zadzwonić lub wysłać e-mail do firmy świadczącej usługi outsourcingu IT i uzyskać wiele referencji od byłych klientów.

Outsourcing projektów IT może wydawać się świetnym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy i zwiększenie wydajności. Jeśli jednak firma nie poświęci czasu na dokładne przyjrzenie się swoim opcjom i nie wybierze najlepszej możliwej firmy, może skończyć z nieudanym projektem, który marnuje pieniądze i zasoby, nie zapewniając przewagi konkurencyjnej nad konkurentami. Aby uniknąć marnowania czasu i zasobów na projekty outsourcingu umów IT, które nie spełniają oczekiwań, firmy muszą rozważyć nie tylko, z którymi dostawcami współpracować, ale czy outsourcingowa firma IT, którą wybiorą, ma doświadczenie, wiedzę i lokalne kontakty niezbędne do budowania silnej społeczności partnerów outsourcingowych.

Dane adresowe:

Akte Outsourcing IT Poznań – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 898 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora