24 czerwca 2024

agajardos.com

Fotografia koncertowa i nie tylko

Wybór najlepszych ogrodzeń akustycznych

Wybór najlepszych ogrodzeń akustycznych

ladne-ogrodzenia-galeria
panele-akustyczne-allegro

Niezależnie od tego, czy szukasz poprawy akustyki swojego domu, czy planujesz budowę nowego domu, istnieje kilka kluczowych rzeczy do rozważenia przy wyborze najlepszych ogrodzeń akustycznych. Te ogrodzenia nie tylko pomagają poprawić dźwięk w domu, ale także chronią Cię przed elementami.

Drewno

Dodanie ogrodzeń akustycznych do swojej nieruchomości może pomóc w zmniejszeniu zanieczyszczenia hałasem. Ogrodzenia akustyczne są wykonane w celu pochłaniania dźwięku i mogą pomóc zablokować hałas pochodzący od innych sąsiadów, ruchu ulicznego i zakładów przemysłowych.

Ogrodzenia akustyczne są zazwyczaj wykonane z drewna lub metalu. Grubość i gęstość materiału użytego do ich wykonania określa, jak skuteczne są w blokowaniu hałasu. Są one również zaprojektowane w taki sposób, aby przechwytywać dźwięk przed jego przemieszczeniem się.

Ogrodzenia akustyczne są skonstruowane w oparciu o system blokad. System ten zapewnia, że nie ma żadnych szczelin, przez które mógłby przechodzić dźwięk. Ogrodzenia przeznaczone do redukcji hałasu zazwyczaj wykorzystują ciężkie słupki i sztachety.

Drewniane ogrodzenia akustyczne mogą być malowane lub bejcowane. Są one dobrym rozwiązaniem, jeśli obawiasz się wpływu hałasu na swoją rodzinę. Są one również idealne do ekranowania hałasu kolejowego. Można je zautomatyzować, aby spełniały wymogi przepisów BHP.

Ogrodzenia akustyczne mogą być wykonane z drewna, metalu lub betonu. Mogą być stosowane do celów mieszkalnych lub komercyjnych. Ogrodzenia akustyczne są zazwyczaj wykonywane z impregnowanych płatów drewna lub Colorbond.

Wybierając ogrodzenie, należy zastanowić się, gdzie będziemy je montować. Ogrodzenia umieszczone zbyt blisko drogi zmniejszą widoczność kierowców. Wybór ogrodzenia, które jest wysokie, pomoże zablokować niektóre hałasy drogowe.

Standardowe ogrodzenie ma masę 4 kg na metr kwadratowy. Taka masa wystarcza do zablokowania większości hałasu, ale nie wystarcza do zatrzymania wszystkich hałasów. Ogrodzenia akustyczne są zwykle wykonywane z gęstością masy powierzchniowej 10 kg na metr kwadratowy.

Ogrodzenia akustyczne mogą być montowane przez majsterkowiczów. Należy jednak uważać, aby nie zniszczyć ogrodzenia. Budowa ogrodzenia może być skomplikowanym zadaniem. Może być potrzebna pomoc wykonawcy.

Winyl

Korzystanie z winylu akustyczne ogrodzenie może być rozwiązaniem do zmniejszenia hałasu z wejściem do domu lub firmy. Jest to jedno z bardziej popularnych rozwiązań, ponieważ jest niedrogie, trwałe i estetyczne. Jednak istnieje kilka rzeczy, które należy rozważyć przed zainstalowaniem jednego.

Po pierwsze, to dobry pomysł, aby sprawdzić z lokalnym sprzedawcą ogrodzenia, aby upewnić się, że otrzymujesz najlepszą wartość. akustyczne ogrodzenia są w różnych stylach i kolorach, więc można wybrać taki, który działa dla Ciebie.

Inną rzeczą do rozważenia jest wysokość ogrodzenia. Wysokość określi, jak dobrze ogrodzenie działa na blokowanie dźwięku. Ogrodzenia powinny być umieszczone bliżej źródła dźwięku.

Należy również uważać na uszczelnianie szczelin, ponieważ szczeliny mogą przepuszczać hałas. Możesz również dodać absorpcję do ogrodzenia, aby zmniejszyć transmisję dźwięku.

Mass Loaded Vinyl (MLV) to kolejna opcja dla ogrodzeń i izolacji akustycznej. Opracowany w laboratoriach NASA w latach 60-tych MLV jest gęstym materiałem, który w równym stopniu blokuje hałas powietrzny i bezpośredni.

Może być stosowany do blokowania hałasu przed wejściem do domu lub firmy, jak również do zatrzymania dźwięku z przechodzenia przez sztachety lub suchej zabudowy. Jest również łatwy w montażu. W przeciwieństwie do wielu innych ogrodzeń akustycznych, MLV wymaga jedynie zastosowania przemysłowych zszywaczy. Może być stosowany do zakrywania szczelin między panelami ogrodzeniowymi, ścianami i sufitami.

Mass Loaded Vinyl jest również dobrym wyborem dla poprawy drewnianego ogrodzenia akustycznego hałasu. Ogrodzenie akustyczne często będzie miało listwy ze szczelinami, które pozwolą na przejście dźwięku.

Najlepszą rzeczą w używaniu akustycznego ogrodzenia z winylu jest to, że jest łatwy w instalacji. Jest trwały i będzie trwał przez lata. Można go również łatwo wyczyścić. Jest odporny na gnicie, więc nie będzie pęcherzył ani wypaczał się.

Metal

Dodanie ogrodzeń akustycznych może pomóc w zmniejszeniu hałasu w Twoim domu. Produkty te są wykonane z różnych materiałów i zaprojektowane tak, aby trwały przez wiele lat. Mogą być zainstalowane na każdej nieruchomości.

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś rozważyć, jest wysokość bariery. Pozwoli to określić, jak dobrze blokuje hałas. Na przykład, wysokie ogrodzenia będą blokować najwięcej dźwięku. Jednak krótsze ogrodzenie może nadal zmieniać kierunek fal dźwiękowych.

Powinieneś również wziąć pod uwagę wysokość paneli. Posiadanie paneli o większej masie pozwoli Ci zablokować więcej dźwięków.

Wybór odpowiednich materiałów również może mieć ogromne znaczenie. Na przykład, ogrodzenia akustyczne świetnie nadają się do blokowania dźwięków, ale nie są dobre w pochłanianiu hałasu. Ogrodzenie wykonane z Colorbond lub trwałego winylu będzie odbijać hałas wewnętrzny i przepuszczać dźwięki zewnętrzne.

Gama odblaskowych paneli akustycznych Jakoustic z ogrodzeń akustycznych Ogrodzenia to kompletny system ogrodzeń akustycznych. Panele odblaskowe mają 25-letnią gwarancję, a ich 28-decybelowa redukcja dźwięku jest imponująca.

Produkty firmy są również testowane, aby upewnić się, że spełniają surowe normy. Ich produkty występują również w wielu wzorach.

Inną opcją jest zainstalowanie masztachety do wytwarzania białego szumu. Podczas gdy te masztachety są dobre w maskowaniu hałasu, są one również niebezpieczne. Dzieci powinny być ostrożne podczas korzystania z tych maszyn.

Koc akustyczny Quiet Quilt to kolejny świetny produkt, który jest często stosowany na placach budowy. Jest to materiał bardzo chłonny, a także zmniejsza przenoszenie dźwięku przez ogrodzenie.

Inną opcją jest zainstalowanie ASC SoundFence. Ten produkt znacznie zmniejszy intensywność hałasu na zewnątrz, a także tworzy bardziej relaksującą atmosferę. Jest on również zaprojektowany tak, aby pochłaniać dźwięk po obu stronach ogrodzenia.

Bermy

Przeprowadzono kilka badań dotyczących skuteczności akustycznej nasypów ziemnych o małej wysokości. Departament Transportu Ohio (ODOT) przeprowadził pomiary terenowe w celu zbadania skuteczności nasypów ziemnych jako środków ochrony przed hałasem. W niniejszym opracowaniu podjęta zostanie próba określenia trendów wydajności dla nasypów o małej wysokości.

Istnieją dwa główne typy akustyczne nasypów. Sztywne nasypy mają większą drogę interakcji pomiędzy falami dźwiękowymi a nasypem. Takie nasypy zapewniają lepszą ochronę niż nasypy miękkie. Są one jednak mniej skuteczne przy niskich prędkościach.

Kąt nachylenia nasypu odgrywa kluczową rolę w impedancji akustycznej nasypu. Ze względów akustycznych preferowane są mniej ostre zbocza. Wyglądają one również bardziej naturalnie. Ponadto, mniej ostre zbocza zmniejszają wpływ na środowisko.

Oprócz pokrywy glebowej ważną rolę odgrywają efekty wiatru. Wpływ wiatru nie jest zależny od rodzaju gleby na nasypie. W rzeczywistości im większy kąt nachylenia, tym mniejsze będą efekty wiatru.

Globalna przewidywana skuteczność nasypu wynosi 10,8 dBA dla sytuacji propagacji dźwięku pod wiatr. Jego wydajność jest stosunkowo podobna do wydajności prostej ściany w strefie odbiorczej. Jednakże efektywność nasypu w strefie odbiorczej 2 jest nieco lepsza niż efektywność ściany. Efekt ten nie jest znaczący w większości przypadków.

W strefie odbiorczej 3 wydajność sztywnego nasypu jest o ponad pięć dBA lepsza niż nasypu pokrytego trawą. Nie jest jednak istotne uwzględnienie tej różnicy. Różnica ta wynika z wyższej częstotliwości fal dźwiękowych.

Globalna przewidywana skuteczność bermy wynosi 11,1 dBA w sytuacji propagacji dźwięku pod wiatr. Jednak ten stan pojawia się tylko w 25% przypadków.

Szczelne ogrodzenia akustyczne

Wybór szczelnego ogrodzenia akustycznego może pomóc zmniejszyć hałas z Twojego podwórka. Oprócz zmniejszenia hałasu, może to być również estetyczny dodatek do Twojej nieruchomości.

Wielkość ogrodzenia i konstrukcja paneli będzie odgrywać znaczącą rolę w redukcji hałasu. Ogrodzenie akustyczne może być wykonane na miarę domu lub ogrodu i jest dostępne w różnych stylach i wzorach. Istnieje również wiele różnych rodzajów paneli pochłaniających, które mogą być wykorzystane do ogrodzenia akustycznego.

Ważna jest również wysokość ogrodzenia. Ogrodzenia, które są wysoko mogą powodować dyfrakcję fal dźwiękowych, co może być mniej niż idealne.

Dobrej jakości ogrodzenie akustyczne powinno mieć co najmniej dziesięć stóp wysokości i powinno być zbudowane z wysokiej jakości drewna. Używane drewno musi być poddane obróbce, aby mogło skutecznie pochłaniać hałas. Powinno być również wystarczająco wytrzymałe, aby oprzeć się zużyciu, które może narzucić ciężkie ogrodzenie.

Użycie specjalnej akustycznej folii ogrodzeniowej to świetny sposób na zwiększenie grubości i gęstości Twojego ogrodzenia. Folię można stosować na wiele sposobów, ale najbardziej oczywistym jest rozwinięcie jej od dołu i zwinięcie w pionie. Następnie wkręć ją w ogrodzenie w odstępach około 800mm. To da twojemu ogrodzeniu ładną równą wysokość, która zwiększy grubość i gęstość twojego ogrodzenia akustycznego.

Szczelne ogrodzenie zmniejszy również hałas pochodzący z samochodu lub ciężarówki. Dzieje się tak z powodu efektu dyfrakcji, który występuje, gdy samochód mija ogrodzenie. Dźwięk jest wtedy odbijany z powrotem do poziomu gruntu.

Dane adresowe:

AKTE www.ogrodzeniaplastikowe.info – ekrany akustyczne – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]